ERA CROSS-FARMINGU ROZPOCZĘTA – SERIA 6.4

Poznaj siłę nowoczesnego rolnictwa dzięki nowym modelom ciągników DEUTZ-FAHR serii 6.4.

Zaprojektowane z myślą o rozwoju Twojego gospodarstwa, nowe modele serii 6.4 wyposażono w mocny silnik zapewniający imponujący moment obrotowy, komfortową kabinę MaxiVision i wiele innowacyjnych funkcji, co sprawia, że są to ciągniki pozwalające na nowo zdefiniować pojęcia wydajności prowadzony…

SILNIK

WYKORZYSTAJ SIŁĘ NASZEGO ZAAWANSOWANEGO SILNIKA.

Silnik FARMotion 45 został zaprojektowany, aby zapewnić optymalną moc i bezproblemową pracę, nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki temu możesz korzystać z dużej siły uciągu, co ułatwia pracę z ciężkimi ładunkami. Zastosowane rozwiązania techniczne obejmują turbosprężarkę ze zmienną geometrią łopatek VTG, elektronicznie sterowany wentylator ze sprzegłem wiskotycznym, nowoczesny pakiet oczyszczania spalin dla spełnienia wymogów normy Stage V.

Silniki nie tylko zapewniają maksymalny moment obrotowy wynoszący od 577 Nm w modelu 6130.4 do 663 Nm w modelu 6150.4 z przekładnią TTV lub RVshift, ale także znacznie poprawiają osiągi przy niższych prędkościach obrotowych silnika, zwiększając jego moment obrotowy i elastyczność, dzięki czemu działa on jeszcze płynniej i wydajniej. Prawie cały maksymalny moment obrotowy dostępny jest już przy 1000 obr/mi. Ciągniki umożliwiają operatorowi wykonywanie wszystkich zadań przy zachowaniu możliwie niskich obrotów silnika; pozwala to zaoszczędzić olej napędowy przy jednoczesnym zmniejszeniu hałasu i zużycia.

6.4-series_6150.4-series-engine.jpg.nopiuma
NAPĘD

MOŻLIWOŚĆ WYBORU PRZEKŁADNI TTV LUB RVSHIFT

Modele serii 6.4 dostępne są z dwoma różnymi napędami: RVshift oraz TTV w przypadku 6130.4 / 6140.4 / 6150.4 lub Powershift oraz RCshift w przypadku modeli 6160.4 / 6170.4.

Przekładnia TTV wyznacza standardy wydajności i niezawodności oraz reprezentuje najnowocześniejszą technologię przekładni dla ciągników rolniczych.

Z drugiej strony, nowa przekładnia RVshift to wysokowydajna koncepcja Full Powershift. Przekładnia ta, opracowana przez DEUTZ-FAHR, charakteryzuje się absolutną prostotą, wysoką wydajnością i łatwością obsługi.

Skrzynia Powershift w modelach 6160.4 i 6170.4 to podstawowy napęd z prostym sterowaniem za pomocą klasycznej dźwigni zmiany biegów.

6.4-series_6140.4-series-cab.jpg.nopiuma
WOM

ZWIĘKSZ SWOJĄ WYDAJNOŚĆ

Nowa seria 6.4 ma dwa główne cele: maksymalną wszechstronność i najwyższą wydajność przy napędzie dowolnej maszyny współpracującej. Aby szybko i sprawnie dostosować ciągnik do dowolnego osprzętu, wszystkie modele są standardowo wyposażone w wymienne końcówki wałka WOM. Z drugiej strony, maksymalną wydajność pracy uzyskuje się dzięki tylnemu WOM i jego kilku trybom pracy wykorzystywanym do osiągnięcia pełnego zakresu mocy, w tym 540/540ECO/1000 obr/min.

6.4-series_6150.4-series-pto.jpg.nopiuma
HYDRAULIKA I PONOŚNIK

W PEŁNI MODUŁOWY.

Koncepcja działania układu hydraulicznego nowej serii 6.4 umożliwia stosowanie wielu wariantów w zależności od konkretnych wymagań. Dostępne opcje obejmują systemy z pompą główną o stałym wydatku 90 l/min oraz systemy z pompami Load Sensing o wydatku do 120 l/min. Wszystkie ciągniki są wyposażone w dodatkową niezależną pompę przeznaczoną do układu kierowniczego. Pompa ta zapewnia płynne, precyzyjne kierowanie nawet przy niskich prędkościach obrotowych silnika, podczas korzystania z podnośników lub podczas pracy z ładowaczem czołowym. Ponadto opcja układu kierowniczego Performance Steering obejmuje dodatkową pompę, która zwiększa i optymalizuje wydajność kierowania podczas manewrowania lub korzystania z automatycznego systemu prowadzenia SDF Guidance.

Nowa seria 6.4 oferuje również szeroki wybór rozdzielaczy hydraulicznych; opcje obejmują rozdzielacze w wersjach w pełni mechanicznych, mieszanych lub w pełni elektronicznych. Oprócz funkcji regulacji przepływu, elektronicznie sterowane rozdzielacze posiadają funkcję regulacji czasu podawania oleju. W zależności od wybranej wersji możliwe jest wyposażenie ciągnika w maksymalnie pięć tylnych obwodów. Oferowany jest też układ Power Beyond. Ponadto istnieje możliwość wyboru jednego niezależnego rozdzielacza elektronicznego z przodu. Przednim podnośnikiem i przednimi rozdzielaczami można sterować za pomocą małego joysticka lub dźwigni MaxCom (zależnie od wyposażenia).

6.4-series_6150.4-hydraulics.jpg.nopiuma
HAMULCE

HAMULCE, KTÓRE BUDZĄ ZAUFANIE

Nowa seria 6.4 oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego, umożliwiając operatorowi zachowanie pełnej kontroli nad pojazdem, na polu, na drodze, przy dużych prędkościach i na nierównym terenie. Wszystkie modele są wyposażone w pompę hamulcową ze wspomaganiem, która gwarantuje większą siłę hamowania nawet przy zmniejszonym nacisku na pedał hamulca, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort obsługi.

Opcjonalny pneumatyczny układ hamulcowy obejmuje funkcję aTBM (zaawansowane zarządzanie hamulcami przyczepy), która optymalizuje hamowanie przyczepy i zapewnia informacje zwrotne na temat stanu hamulców. Funkcja aTBM została opracowana i opatentowana przez SDF i poprawia bezpieczeństwo podczas zwalniania z przyczepami.

Co więcej, seria 6.4 oferuje system HEB (hydrauliczny hamulec silnikowy), który zwiększa bezpieczeństwo podczas transportu, zwłaszcza na zboczach. Naciśnięcie specjalnego pedału nożnego w celu aktywacji HEB, specjalnego zespołu zaworów zintegrowanego z układem hydraulicznym, uruchamia pompę pomocniczą. Pompa zwiększa ciśnienie w układzie hydraulicznym, który pochłania energię i tworzy efekt hamowania silnikiem.

Dodatkowa siła hamowania jest wytwarzana dzięki elektronicznemu wentylatorowi wiskostatycznemu „eVisco”, który pracuje z maksymalnym przepływem powietrza, gdy system HEB jest aktywny.

6.4-series_6150.4-series-axles-and-brakes.jpg.nopiuma
KABINA

RODZINA KABIN MAXIVISION

Rozumiemy, że komfort i wygoda są niezbędne podczas długich godzin pracy w terenie. Ciągniki DEUTZ-FAHR posiadają ergonomiczne i przestronne kabiny MaxiVision z najnowocześniejszymi elementami sterującymi i przyjaznymi dla użytkownika interfejsami. Mniejsze zmęczenie, lepsza widoczność i intuicyjna obsługa poprawiają ogólne wrażenia z użytkowania.
Kabiny z rodziny MaxiVision składają się z trzech modeli: MaxiVision, MaxiVision+, oraz MaxiVisionPro.

6.4-series_6140.4-series-cab.jpg.nopiuma

SDF SMART FARMING SOLUTIONS

DECYZJA JEST PODSTAWOWYM WARUNKIEM WYDAJNOŚCI.

SDF Smart Farming Solutions daje użytkownikom możliwość wyboru tego, co najlepiej odpowiada ich potrzebom, przy czym mogą oni w pełni swobodnie podejmować wszelkie decyzje oraz zachować swoje dane. Dostarczamy produkty i usługi idealnie pasujące do praktycznych wymagań dzisiejszych rolników, podwykonawców i wszystkich innych użytkowników.

timthumb_1_4t0vapd.jpg.nopiuma

USŁUGI DOSTĘPNE W: SERIA 6.4:

Elektronika sprawia, że maszyny rolnicze stają się inteligentniejsze, dysponują większą mocą oraz pracują bardziej precyzyjnie i wydajnie.

Idea ISOBUS to: komunikacja za pomocą wspólnego języka, niezależnie od urządzenia czy producenta. Stało się to wyjątkowo ważne odkąd wielu różnych producentów zaczęło opracowywać sprzęt elektroniczny i aplikacje programowe, aby uniknąć problemów z funkcjonalnością. Ponieważ w jednym gospodarstwie mogą być używane maszyny i sprzęt od różnych producentów, ISOBUS zapewnia ustandaryzowane interfejsy komunikacyjne. Dzięki niezawodnym i bezpiecznym operacjom, liczba maszyn wyposażonych w system ISOBUS gwałtownie rośnie. Korzyści, jakie daje praca z technologią ISOBUS oraz jej liczne funkcje są oczywiste.
Nasze ciągniki mogą być wyposażone w ISOBUS, co pozwala na korzystanie z wielu funkcji. Jedną z nich jest TECU, czyli coś w rodzaju „komputera roboczego” w ciągniku. Oprócz tego, z tyłu (a opcjonalnie również z przodu) jest dostępne gniazdo do połączenia urządzenia z certyfikacją ISOBUS, dowolnego producenta. Na słupku b-pillar w kabinie znajduje się gniazdo zaciskowe do podłączania dowolnego terminalu zgodnego ze standardem ISOBUS. Aby umożliwić korzystanie z urządzenia ISOBUS, nasze maszyny mogą zostać wyposażone w iMonitor3, który jest w pełni zgodny ze standardem ISOBUS. Jest on dostępny w dwóch rozmiarach i oferuje różne funkcje, z których wiele nawet nie wymaga aktywacji.

System GNSS dla pojazdów rolniczych.
Najwyższy poziom precyzji.

Automatyczne systemy prowadzenia są coraz częściej dostępne w ciągnikach i kombajnach. Dzięki precyzji pozwalają na zaoszczędzenie zasobów, zwiększenie wydajności i zwiększają kontrolę nad sprzętem.
Możesz wybrać system, który najlepiej pasuje do wykonywanej pracy, ponieważ SDF Guidance zapewnia szeroki wybór produktów i usług.

Spersonalizowane rozwiązania zarządzania danymi dla rolników.

Prowadzenie biznesu często wymaga wykonywania złożonych działań. Dlatego pomagamy Ci zoptymalizować Twoje działania, a przede wszystkim zwiększyć rentowność Twojej firmy. Rozwiązania SDF zapewniają Ci stałą łączność, jesteś zawsze w centrum działań. Skuteczne zarządzanie danymi ma coraz większe znaczenie: połączenie maszyn, Twojego biura i innych zewnętrznych źródeł upraszcza Twoją codzienną pracę i umożliwia wygodne zarządzanie istotnymi danymi. SDF Data Management pozwala Ci pracować z wykorzystaniem naszych produktów oraz w połączeniu z kilkoma niezależnymi aplikacjami, co zapewnia niezawodny transfer danych oraz wartościową analizę danych maszynowych i rolniczych.

Centralny interfejs do sterowania funkcjami systemu rolnictwa precyzyjnego, obsługi maszyny w Isobus i funkcji ciągnika.

iMonitor to zintegrowane centrum sterowania wszstkimi funkcjami, zapewnia precyzję i najwyższy poziom komfortu. Menu konsoli obejmuje wszystkie ustawienia ciągnika, system prowadzenia, sterowanie maszyn poprzez ISOBUS oraz umożliwia zarządzanie danymi. Obsługa iMonitora jest łatwa, a samo urządzenie ma nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy. To duża zaleta przy takiej liczbie funkcji: wszystko jest dostępne na jednym interfejsie, który zintegrowano z podłokietnikiem. iMonitor3 jest bardzo praktycznym narzędziem do komunikacji pomiędzy operatorem, ciągnikiem, maszynami i biurem. Pomaga w jak najlepszym wykorzystaniu potencjału całego zestawu, zwiększa osiągi w trakcie pracy. iMonitor oferowany jest w dwóch rozmiarach: z ekranem 8 lub 12-calowym, iMonitor3 montowany jest w wybranych modelach fabrycznie, możliwy jest także montaż na gotowym ciągniku lub kombajnie.

SDF EXTRA CARE

zabezpiecza dodatkowo Twoje maszyny, gwarantuje maksymalnie długi czas i pełne bezpieczeństwo użytkowania. Możesz liczyć na doskonałą wiedzę i profesjonalne wsparcie serwisu.