Andrzej Marona z miejscowości Bażany w województwie opolskim użytkuje trzy modele ciągników Deutz-Fahr:6150, 6130 TTV oraz model DX 360. W filmie usłyszymy m.in. ciekawą analizę eksploatacji wszystkich trzech modeli marki Deutz-Fahr.
Traktor Deutz Fahr 6130 TTV został zakupiony w lutym 2021 i przepracował 360 godzin, dzisiaj z podpiętą zgrabiarką Krone, natomiast Deutz Fahr 6150 w roku 2013 i przepracował ok. 4500 godzin – dzisiaj z prasą McHale V660.
Na panelu wskaźników InfoCenter operator ma podglad na parametry pracy ciągnika. iMonitor z ekranem o przekątnej 8 cali jest centrum sterowania wszystkimi funkcjami. Układ hydrauliczny może być sterowany mechanicznie dźwigniami lub elektronicznie przełącznikami. Kabinę można wyposażyć w jedną z trzech wersji dachu. Kabina jest wyposażona w układ amortyzacji na nowych hydraulicznych Silent-blockach.
Nowe silniki DEUTZ TCD 3.6 L04 spełniające wymogi normy emisji spalin Euro4 (Tier 4f). Jednostki napędowe charakteryzuje wysoka moc i moment w szerokim zakresie obrotów silnika. Jednocześnie ograniczono zużycie paliwa i płynu AdBlue. Układ oczyszczania spalin składa się z katalizatora DOC, SCR i pasywnego DPF.
Bezstopniowe skrzynie biegów w modelach TTV pozwalają na płynne wykonywanie prac. Zakresy prędkości jazdy „Pole” i „Transport” zmieniane są przyciskiem. Skrzynia posiada również trzy tryby pracy: manualny / automatyczny / WOM. Funkcja PowerZero to standard wyposażenia tych ciągników. Funkcja ASM automatycznie steruje napędem na cztery koła i blokadą mechanizmów różnicowych. Amortyzowana przednia oś.
Dostępne są dwie konfiguracje układów hydraulicznych: centrum otwarte z pompą o stałej wydajności do 90 l/min oraz centrum zamknięte z pompą o zmiennej wydajności Load-Sensing do 120 l/min. Ciągnik oferuje maksymalnie 4 obwody z tyłu i jeden z przodu. Trzy prędkosci tylnego wałka WOM 540 / 540ECO / 1000 ułatwiają obsługę różnego rodzaju maszyn. Udźwig elektronicznego podnośnika tylnego to aż 7000 kg. Kompaktowy podnośnik przedni oferuje 2880 kg udźwigu. Opcjonalnie do podnośnika przedniego oferowany jest Pakiet Comfort z jednym obwodem hydraulicznym z przodu.

Zapraszamy do oglądania!