Mamy przyjemność poinformować, że Väderstad Tempo T6 siewnik punktowy został HITem podczas wystawy w Szepietowie.

Teleskopowa rama

Tempo T to naczepiany na TUZ ciągnika siewnik punktowy przeznaczony do prowadzenia siewu z dużą prędkością. Ma sześć albo siedem sekcji wysiewających, a w wyposażeniu dodatkowym oferujemy system wysiewu nawozu. Ponieważ można zmieniać odstępy między sekcjami wysiewającymi i siać różne rośliny, siewnik Tempo T jest bardzo wszechstronny, co pozwala obniżyć koszty produkcji. Teleskopowa rama niezwykle ułatwia obsługę i transport maszyny.

Siewnik Tempo wprowadzony na rynek przez firmę Väderstad to maszyna najnowszej generacji służąca do prowadzenia siewu precyzyjnego z dużą prędkością. Siewnik ten zapewnia bezkonkurencyjną precyzję przy dwukrotnie wyższej prędkości w porównaniu z siewem przy użyciu tradycyjnych siewników punktowych. Tempo sprawdzi się doskonale we wszelkich warunkach – w systemie uprawy uproszczonej czy w tradycyjnym systemie orkowym. Tempo to gwarancja wyrównanych wschodów, czyli zapewnienie najlepszych warunków rozwoju roślin.

Jedna maszyna do siewu wielu roślin

W ramie siewnika Tempo T zastosowano solidny siłownik hydrauliczny służący do rozsuwania sekcji bocznych maszyny. Pozwala on dostosować szerokość roboczą siewnika do wymogów różnych roślin.

Przy zmianie szerokości ramy łatwo można odpowiednio dopasować odstępy między sekcjami wysiewającymi oraz liczbę tych sekcji.

Za pomocą się siewnika Tempo T, można wysiać kukurydzę w 6 rzędach przy rozstawie wynoszącej 750 mm, słonecznik albo soję w 7 rzędach przy rozstawie 600 mm czy rzepak 6 rzędach przy rozstawie wynoszącej 450 mm. Jedna maszyna – tak wiele możliwości!

Solidne profile teleskopowej ramy

Teleskopowa rama służąca do rozsuwania sekcji bocznych ma bardzo wytrzymałą konstrukcję i zapewnia długą żywotność tych podzespołów.

Łatwe sterowanie z kabiny ciągnika pozwala maksymalnie skrócić czas obsługi i wykorzystać każdą potrzebną chwilę na siew.

Możliwość siewu dużych dawek nawozu

W wyposażeniu dodatkowym siewnika Tempo T oferujemy zbiornik nawozowy o pojemności 1200 litrów i talerzowe redlice nawozowe.

Zbiornik mocowany jest na siewniku. Z obu stron znajdują się stopnie zapewniające łatwy dostęp. Duża pojemność zbiornika przyczynia się do wykorzystania czasu na polu z maksymalną wydajnością.

Zastosowanie elektrycznego napędu umożliwia zmianę dawki nawozu i dostosowanie jej do wymagań danego pola.